יום רביעי, 12 במרץ 2014

קצת עלי

אז אני ליאור טל שדה ואני נשוי לדבי, אבא לנבו, נאור ושחר ומתגורר ברמת גן.

אני עוסק בליווי ופיתוח של הנהגה ערכית בישראל, באמצעות יצירת מפגשים בין ארון הספרים היהודי, סוגיות ואתגרים חברתיים וקבוצות של בעלי השפעה או בעלי פוטנציאל מנהיגות בחברה הישראלית. בתפקידי הנוכחי אני סמנכ"ל התוכן של קולות וראש בית המדרש שם.

אני מרצה ומנחה מפגשי לימוד בתחומי יהדות, פוליטיקה, צדק חברתי והקשר ביניהם במספר מקומות ובהם קולות, בינה (הישיבה החילונית), צה"ל, אסכולות. עוסק כאמור בפיתוח וליווי של מנהיגות בישראל על בסיס לימוד דיאלוגי ולוקח חלק בפיתוח תפיסה של היהדות כתרבות ובפיתוח של יהדות חילונית הומניסטית בישראל

בית המדרש של קולות הוא בית מדרש פלורליסטי העוסק בקשר בין מקורות היהדות והציונות לעיצובה של חברה ראויה בימינו אשר חברים בו כמה ממובילי ומובילות התחום בארץ. בית המדרש אמור להוות מעין חממה רעיונית שממנה יוצאות תוכניות המיועדות להשפיע על פני החברה בישראל.

הבלוג קיים מאחר ואני כותב מאמרי דעה מעת לעת בעיתונות ובכתבי עת (בין היתר המאמרים פורסמו במעריב, YNET, הארץ, דה מארקר, מקור ראשון, מאקו-חדשות2, כתב העת דעות ועוד) ורוצה לאגד אותם יחדיו בצורה נוחה. נוסף לעיתונות כתבתי את אחד הפרקים בספר "בין הכיפה לכומתה- דת, פוליטיקה וצבא בישראל", פירסמתי בכתבי עת, והשתתפתי במגוון תוכניות אקטואליה בטלויזיה וברדיו.

רובם הגדול של המאמרים שפרסמתי (וגם כמה שלא) נמצאים פה ובסופם קישור למקום בו פורסמו במקור. הבלוג מכיל גם מאמרים בנושא פרשת השבוע אשר פורסמו במהלך השנים ב NRG מעריב, מאקו-חדשות2, וואלה! ואתר קולות. במאמרים אלה לא תמיד שמתי קישור לאתר המקור, אך תודתי נתונה לכל האתרים האלה על שנתנו במה לפרשנות חברתית-אקטואלית לפרשת השבוע.

ניתן לאתר מאמרים באמצעות תפריט הנושאים בצד שמאל, או באמצעות הקלדת מילות חיפוש בתיבת החיפוש שנמצאת בצד ימין למעלה.

השתתפתי בסדרה "ישעיהו ליבוביץ - אמונה. אדמה. אדם", ובסרט "שדרות רוטשילד" על מחאת קיץ 2011. בהופעות שונות בתקשורת ניתן לצפות בדף הבית תחת "מן התקשורת" (יש טעימה בסוף הפוסט הזה). 

בעבר  -
חבר בהנהלת מרצ.

אז אין ספק שכתבתי בעמוד הזה כבר יותר מדי על עצמי...
מקווה שהבלוג יסייע ואולי אף יהווה מקום לדיון ודיאלוג.
ליאור

ראיון על ישעיהו ליבוביץראיון ב "באים לשבת" ערוץ 2


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה